Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmeti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Albinizm Derneği olarak proje ortağı olduğumuz “Az Gören Bireylerin Eğitim ve Rehabilitasyonu Projesi” kapsamında İstanbul’da ikamet etmekte olan, ilgili hastanelere başvurarak “Çocuklar için Özel Gereksinim Raporu” (ÇÖZGER) almış çocuklara özel eğitim hizmeti vermek amacıyla İstanbul’da bulunan çeşitli adreslerde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri açıldı. 

Engelli birey veya yakınlarının engelli bireye ait rapor ve kimlik ile bu merkezlere başvurması ve engelli bireye yönelik otomasyon sistemlerine kayıt açılmasının ardından hizmetlerle ilgili talep oluşturulabilmektedir. Her hizmet başlığında değişen kriterler doğrultusunda yapılan değerlendirme sonrasında uygun bulunan engelli bireyler hizmetlerden faydalanabilmektedir. 

İlgili merkez açılışında derneğimiz proje ortağı olarak yer almış ve özel eğitim öğretmenlerine bilimsel komite üyemiz Prof. Dr. Ayşen TOPALKARA tarafından eğitimler verilmiştir. Merkezlere ait iletişim adresleri aşağıda belirtilmiştir.

KÜÇÜK YAŞ ÖZEL EĞİTİM VERİLEN MERKEZLER LİSTESİ

WhatsApp Destek Hattı