Büyük Puntolu Kitaplar İçin Örnek Talep Dilekçesi

Albinizm Derneği olarak büyük puntolu kitaplar ile ilgili okullara talepte bulunabilmeniz için hazırladığımız matbu dilekçeyi sizlere açıklamıştık. Aşağıda hem dilekçeyi hem de ekte vermeniz için derneğimizin başvurusu üzerine gönderilen cevap yazısını paylaşıyoruz.
 
Dilekçe içerisinde kırmızı renkli yazılarla olabildiğince açıklama yaptık. Dilekçeyi kendinize uygun şekilde doldurduktan kırmızı renkli yazıları silmeyi lütfen unutmayın!
 
Okulunuza şu üç evrağı teslim etmeniz ve süreci takip etmeniz yeterli olacaktır.
1) Aşağıda yer alan matbu dilekçenin kendinize uygun düzenlenmiş hali,
2) Albinizm Derneği’ne cevaben MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yazısı,
3) Çocuğunuzun ÇÖZGER fotokopisi.
Bu üç evrağı siz teslim ettikten sonra düşme veya kaybolma ihtimaline karşı lütfen birbirine zımbalayın!
 
Okulunuzdaki memura ya da yetkiliye evrağı teslim ederken evrak kayıt numarası istemeyi unutmayın! Bu numara evrağın kayda alındığı anlamına gelir. Sonraki süreçte evrağı takip ederken bu numaraya ihtiyacınız olacaktır.
 
Dilekçeyi teslim ettiğiniz tarihi bir kenara not almanız tavsiye edilir. Çünkü bu tarihten sonraki 15 iş günü içerisinde size yazılı olarak cevap verilmesi gerekir. 15 iş günü geçmesine rağmen herhangi bir yanıt almadıysanız talebiniz zımni reddedildi demektir. Bu durumda 15 iş gününden sonraki 30 takvim günü içerisinde hukuki girişimde bulunabilirsiniz.
 
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise; bazen bazı kamu görevlileri evrağı teslim aldıktan sonra sizi telefonla arayarak talebinizin yerine getirilemeyeceğini söyleyebiliyorlar. Böyle bir durum olması durumunda olumsuz cevabı mutlaka yazılı olarak almak istediğinizi söyleyin.
 
Bu süreç bu yıl ilk defa uygulanacağı için nasıl bir durumla karşılaşacağınızı bilmiyoruz. Ancak olası bir hukuki süreç için tarihleri dikkate alarak hareket etmeye özen göstermeniz tavsiye edilir.
 
Umarız çocuğunuz için gelecek dönem verimli bir eğitim-öğretim yılı olur!
WhatsApp Destek Hattı