Albinizm Derneği, 3.Ulusal Konferansı'nı 20-21 Ekim 2018’de Ankara’da gerçekleştiriyor.

Albinizm konusunda kurulan ilk sosyal platform olan Albinizm Derneği, 3.Ulusal Albinizm Konferansı'nı 20-21 Ekim 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleştirecektir.

Bu toplantıya konuşmacı olarak; Albinizm Genetiği konusuyla Acıbadem Üniversitesi’nden sayın Doç. Dr. Özden Hatırnaz Ng, Albinizm de göz bulguları ve doğru bilinen yanlışlar konusuyla sayın Prof. Dr. Ayşen Topalkara, Albinizmli çocuğun okul öncesi ve okul dönemi eğitimi konusuyla Özel Eğitim Öğretmeni sayın Pınar Kahraman, Albinizm'in Psikolojik Etkileri konusuyla sayın Psikolog Dr. Hüseyin Nergiz, Engelli Bireylerin Sahip Olduğu Haklar ve Savunuculuk konusuyla Eçha yetkilisi MEB Öğretmeni sayın Şerife Koca.

Katımcılılarının Albinizmli bireyler ve ailelerinin oluşturduğu konferansta, 2013 senesinde kurulan Albinizm Derneği’nin faaliyetleri, Albinizm’in tanı ve tedavisi, ulusal ve uluslararası alanda gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Tüm dünyada farklı ülkelerde benzer konferanslar gerçekleştirilirken, Türkiye’de 3.sünü gerçekleştireceğimiz konferansımız dernek olarak bizler için önem arz etmektedir.

Konferans ile ilgili güncel bilgiye Albinizm Derneği resmi facebook sayfasından veya Albinizm Derneği resmi facebook grubu olan ‘Albinizm Dostları’nda yapılan duyurulardan ulaşılabilir.

Tarih: 20 -21 Ekim 2018

Yer: MTA misafirhanesi Çukurambar mahallesi 06510 Çankaya /Ankara

Program:

Açılış Konuşması

Dernek Faaliyetleri Sunumu

Avrupa Albinizm Sunumu

Engelli Sporcu Tecrübe paylaşımı

Albinizmli Birey Deneyimleri

İrlanda ve Norveç Katılımcı Deneyimleri

Albinizm'in Genetiği hakkında bilgilendirme Soru / Cevap

Albinizm'in Psikolojik Etkileri

Anıtkabir Ziyareti

Albinizmli Çocuğun okul öncesi ve okul dönemi eğitimi

Albinizm de göz bulguları ve doğru bilinen yanlışlar

Engelli Bireylerin Sahip Olduğu Haklar ve Savunuculuk

#konferans #ankara #3ulusalkonferans #albinizmdernegi #albinizm