İrlanda Albinizm Yaz Kampı

Merhaba,

ALBİNİZM DERNEĞİ olarak bir yeni etkinliğimiz hakkında bilgileri paylaşmaktan mutluyuz. Bugün itibari ile 3 gündür 4 genç 1 yetişkinden oluşan üyelerimiz İrlanda’ da İspanya Albinizm Derneğinin organize ettiği yaz kampında bulunmakta. Aşağıda fotoğraflarını da göreceğiniz üzere şimdilik her şey son derece güzel ilerliyor. Gençlerimiz Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen diğer albinizmli yaşıtları ile kaynaşarak yeni dostluklar edinmekte ve yeni bir ülkeyi tanıma şansı elde etmekte. Peki bu süreç nasıl gelişti? Daha fazla detay vermeden önce isterseniz sürecin nasıl ilerlediğinden kısaca bahsedelim.

Geçtiğimiz yıl İspanya Albinizm Derneğinin Ağustos başında İrlanda’ da bir yaz kampını planladığını duyurması sevinç yarattı. Tüm bilgileri topladıktan sonra 9 Eylül 2017 Tarihinde facebook grubumuzdan tüm bağlantılarımızla duyurusu gerçekleştirildi ve bu kampa katılmak isteyenlerin talepleri toplandı. Sevindirici olan tüm katılımcıların taleplerinin karşılanabilmiş olması. Bunun ardından katılım için prosedürlerin işletilmesi süreci başladı. Sayın İsmail Tarakçı katılımcıların yol masraflarına destek olmak için yapmış olduğu bağış sayesinde gençlerimizi kampa gönderebilmek bir nebze kolaylaştı. Tüm başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından 29 Temmuz tarihinde ekip İrlanda yolculuğuna başladı.

Yolculuğun başlangıcı

Alınan verilere göre kampa katılım ile ilgili bilgileri de sizle paylaşmak isteriz ki farklı toplumlardan bir araya gelen bir albinizm grubunun ne kadar güzel bir ekip olabildiği daha iyi anlaşılabilsin.

Yukarıdaki bilgilerden görülebileceği üzere 6 Farklı ülkeden 13 İle 18 yaşları arsında 27 kişinin bir araya gelerek spor, eğitim, kültürel faaliyet ve sosyal aktiviteler gerçekleştirdiği 10 güzel gün planlandı.

Gençlerden aldığımız haberler doğrultusunda belirtmek isteriz ki, şimdiden çok güzel anılar ile döneceklerini söyleyebiliriz.

TÜRKİYE ALBİNİZM DERNEĞİ olarak bu etkinliğin organize edilmesinde rol almaktan, gençlerimizin buraya katılmasına vesile olmaktan ve bu grubun bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Bu sayede Avrupa’daki diğer dernekler ile bağımız güçlenmekte, Türkiye’deki Albinizm farkındalık çalışmamızın çok ilerisinde Avrupa’da ve hatta dünyada Türkiye’deki albinizmli biyelerin farkındalığının yaratılmasında katkı sağlanmış olmakta. Dernek olarak bağışçılarımız başta olmak üzere, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Yeni faaliyetlerde görüşmek üzere.

TÜRKİYE ALBİNİZM DERNEĞİ Yönetim Kurulu