Albinizm Farkındalık Günü - 2018

Avrupa Albinizm organizasyonu tarafından düzenlenen “2018 Uluslararası Albinizm Farkindalik Günü” kampanyası “Albinizm’i Gör (I look out for Albinism)“ kampanyasına herkesi davet ediyoruz.

13 Haziran çarşamba günü, albinizm hakkında farkındalığı arttırma, albinizmi ve birey üzerine etkilerini anlama ve küresel bazda albinizm sahibi bireylere karşı uygulanan ayrımcılığa karşı mücadele amacıyla “Uluslararası Albinizm Farkındalık Günü (IAAD)”nü kutlayacağız. Kampanya Albinizm Avrupa topluluğu liderliğinde 11 katılımcı ülke ve bir misafir ülke Amerika ile birlikte destekleniyor.

Kampanyanın amacı, sosyal ağları, albinizm ile ilgilenen ve farkında olan insanların, kendilerini albinizm sahibi bireylerle özdeşleştirerek, albinizme gerekli önemin verilmesi adına mesajlarını iletmektir.

Kampanyaya katılmak için parmağınızla gözünüzü gösterecek şekilde bir selfie çekin; daha sonra sosyal ağlarınızdan #ILookOutForAlbinism veya #AlbinizmiGor veya #IAAD veya #Albinizm hashtag'leri ile paylaşın.

Ayrıca bu videonun bağlantısını paylaşabilir ve başkalarını kampanyaya katılmaya teşvik edebilirsiniz.

Sosyal ağlarda #ILookOutForAlbinism ve #AlbinizmiGor ve #IAAD ve #Albinizm hashtag'iyle bulduğumuz tüm fotoğraflar derlenecek ve bir video hazırlanacak.

Fotoğrafınızı sosyal ağlarda takip edilemez, bulamaz ve son videoda yer almazsa, şimdiden özür dileriz. Bu durumu önlemek için yukarıda belirtilen hashtag leri lütfen doğru şekilde giriniz.

Albinizmli bireylerin varlığını görün ve onların bilinmesine yardımcı olun!

Farklılıkları kutlayın, kampanyaya katılmaya teşvik edin, haklarımızı koruyun. Katılımızın için şimdiden çok teşekkür ederiz.

#albinizm #IAAD #albinismawarenessday #albinizmdernegi