Erenköy Kız Lisesi öğrencileri, Albinizm'e Farkındalık çalışmaları yürütüyor.

Albinizm'de farkındalık yaratan Tüm Erenköy Kız Lisesi'nin değerli öğretmenleri ve sevgili öğrencilerine ve güzel kalpli öğretmenimiz Sevil Kelebek hocamıza sonsuz teşekkürlerimizle. Güzel yürekli insanlar, sizler iyi ki varsınız! Erenköy Kız Lisesi, Albinizm’de farkındalık yaratıyor

Erenköy Kız Lisesi okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri olarak Albinizm Derneği ile ortaklaşa çalışmalar yürütmekte ve Albinizm’e dikkat çekmeye çalışmaktadırlar.

Erenköy Kız Lisesi, değerli hocalarımız ve öğrenci arkadaşlarımızın çalışmaları kısaca şöyle:

1 yıl boyunca düzenli olarak Albinizm Derneği ve Erenköy Kız Anadolu Lisesi’nin destekleri ile farkındalık yaratmak amaçlı ''Beyaz Melekler ''projesi yapıldı. Albizimi tanıtmak ve albinizmli bireylere yardımcı olmak amacıyla aktiviteler ve seminerler düzenlendi. Kendi okulumuzda dernek yönetim kurulu başkanının da katıldığı bir seminer düzenlendi. Ayrıca nadir hastalıklar kapsamına albinizm de girdiği için nadir hastalıklar günü için ayrı bir seminer verildi. Albinizmli bir birey olan Elif Kayalar’ın çekmiş olduğu kısa filmin galasına gidildi. Resimlerle ve küçük bilgi yazılarıyla pano hazırlandı ve afiş , broşür tasarlandı.

Benim Beylerbeyi Lisesi’nden kimya öğretmenim sevgili Sevil Kelebek hocamızın da içinde bulunduğu Albinizm Derneği, Albinizmli bireyler tarafından kurulmuş ve kendileri gibi olan bireylere yardım etmek adına çalışan bir dernektir. Erenköy Kız Lisesi’nde görevine devam eden Sevil hocam burada da Albinizm Derneği ile ortaklaşa çalışmalar yürütmekte ve bu çalışmalara okulun başta müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri katkı vermektedirler.

Emine Kalyon, Son-An Gazetesi

#albinizm #ereknkoykızlisesi