Albinizm Dernegi Gorev Basinda


Ülkemizde Albinizm üzerine var olan açığı doldurmak, Albinizm veritabanı oluşturarak ülkemizin yöneticilerine bizlerin de bu toplumun parçası olduğumuzu, ihtiyaçlarımızı ve verilmesi gerekli sağlık, sosyal ve bireysel alanındaki destekler üzerine farkındalık yaratmak, çalışma alanımızdan yalnızca birkaçıdır.

İlkini 2014'de düzenlediğimiz Ulusal Konferans'lar dahil olmak üzere şimdiye dek yapılan çalışmaların tümü, amatör bir ruhla ve gönüllü kişilerin desteği ile hayata geçmiştir. Hatalarımız ve eksiklerimiz mutlaka vardır. Zamanla bizler de deneyim kazanacak, ileride daha da güzel işlere imza atmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Albinizm üzerine yapılan tüm çalışmaların, ülkemizde Albinizm’den etkilenen kişilere ve ailelere verilen desteğin arttırılması ve Albinizm üzerine farkındalık yaratılması için öncü olmasını dileriz.


Güncel Duyurular

Albinizm Derneği, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak Albinizm sahibi yetişkinlere ve Albinizm sahibi çocuğu olan ailelere destek olmak amacıyla faaliyetlerini 2013 senesinden beri sürdürmektedir.

SOSYAL MEDYA'DA BULUŞALIM!
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
2016 @ Albinizm Derneği, Türkiye. Her hakkı saklıdır.